نکات مهم برای داشتن دکوراسیونی به سبک کلاسیک

مقدمه

امروزه دکوراسیون به طراحی کلاسیک مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. دکوراسیون کلاسیک با دکوراسیون مدرنیته تفاوت بسیار زیادی دارد و هنوز عده ای هستند که طرفداران دکوراسیون سبک کلاسیک اند. در واقع برای دکوراسیون داخلی خانه از سبک های متفاوتی استفاده می کنند. یکی از آن سبک کلاسیک است که در آن از رنگ هایی که در تناژ سفید و کرم و قهوه ای هستند استفاده می شود. از آنجایی که طراحی داخلی خانه اهمیت بسیار زیادی دارد در طراحی کلاسیک از مجسمه های سنگی و گچی و تابلو فرش های بسیار زیبا و انواع آلات موسیقی و آباژور های کریستالی و برنزی استفاده می شود تا ظاهر خانه بسیار شیک و زیبا شود.

طراحی کلاسیک پذیرایی

در طراحی کلاسیک پذیرایی از رنگ های سرد استفاده می کنند. علاوه بر این برای روکش مبلمان و پرده ها و حتی کوسن ها از پارچه هایی که طرح و نقش و نگارهای زیادی دارند استفاده می شود. برای تزیین اتاق ها و راهروها از ابزار آلاتی مانند سه تار و ویولون و گرامافون استفاده می کنند. البته باید بدانید که تابلو فرش ها هم نقش بسیار مهمی در سبک کلاسیک دارند. استفاده از مجسمه های سنگی و گچی در اتاق ها به خصوص مجسمه هایی که در رنگ های قهوه ای و سفید تولید شده اند، تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون پذیرایی می گذارد. علاوه بر این باید بیان کنیم که وسایل چوبی هم جزو محصولاتی هستند که در خانه هایی که دکوراسیون کلاسیک دارند دیده می شود. همچنین مبلمان سبک کلاسیک دارای تاج های منبت کاری می باشد. محصولاتی که نام بردیم در طراحی منزل به سبک کلاسیک استفاده می شود. در واقع این سبک یک سبک تجملاتی اشرافی می باشد که حال و هوای زندگی شاهانه دارد.

مبلمان در طراحی کلاسیک پذیرایی

مبلمان یکی از مهمترین لوازم  در طراحی داخلی دکوراسیون کلاسیک به حساب می آیند. این محصولات نسبت به دیگر مبلمان سبک های دیگر تفاوت اساسی دارد مثلاً در مورد مبلمان طراحی کلاسیک باید بیان کنیم که دارای ظاهری شاهانه و سلطنتی هستند این گونه از محصولات با استفاده از پارچه های بسیار زیبا و پر از نقش و نگار تولید شدند و همین علت هنگامی که به پارچه مبلمان سلطنتی در این سبک نگاه می کنید، متوجه ی طراحی زیبا و منحصر به فرد آن می شوید. نکته ای که قابل توجه است این می باشد که به هیچ عنوان نباید در دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک از مبلمان سبک مدرن استفاده کرد. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که در طراحی داخلی کلاسیک همواره از محصولاتی استفاده کنید که ظاهر سلطنتی و کلاسیک داشته باشند. محصولات چوبی می توانند تاثیر بسیار زیادی را در طراحی کلاسیک منزل تان بگذارد. علاوه بر این موارد سعی کنید که در طراحی منزل از محصولاتی استفاده کنید که از لحاظ رنگ و جنس و حتی طرح با یکدیگر تناسب داشته باشند.

کاغذ دیواری های کلاسیک

یکی از مهمترین متریال هایی که در دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود، کاغذ دیواری کلاسیک است. همانطور که می دانید در کوراسیون کلاسیک به هیچ عنوان دیوار ها خالی و لخت نیستند. زیرا بر روی آن ها اکثراً تابلو فرش های بسیار زیبا و قیمتی و کاغذ دیواری های با نقش و نگار های کلاسیک قرار دارد. در سبک کلاسیک برخلاف سبک مدرن فضای خانه خلوت نیست، بلکه کمی ظاهر شلوغ دارد. به همین علت باید حتماً از کاغذ دیواری هایی استفاده کرد که در آن طرح های متفاوت و متنوع وجود داشته باشد. البته در انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک باید به یک سری از موارد توجه کنید، مثلاً اگر لوازم خانه شما بسیار زیاد است و این موضوع باعث شده تا خانه شما شلوغ شود و یا متراژ خانه شما کوچک است و لوازم خانه باعث کوچک نشان دادن خانه شما می شود، حتماً باید از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که طرح های ساده تر و ظریف تر و یا رنگ ملایم تر دارند. در طراحی منزل نکات بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود خانه شما علاوه بر این که دکوراسیون کلاسیک دارد، بلکه بزرگ تر و تمیز تر نشان داده شود.

پرده ها در سبک کلاسیک

بر طراحی دکوراسیون داخلی پرده ها نقش بسیار مهمی دارند. اصولاً در طراحی داخلی کلاسیک از پرده های بلند استفاده می شود. همانطور که می دانید خیلی وقت است که دیگر در طراحی منزل از پرده های کوتاه استفاده نمی کنند. به همین جهت به هیچ عنوان نباید در طراحی داخلی کلاسیک از پرده های کوتاه استفاده کنید. زیرا در این سبک پرده های کوتاه هیچ جایگاهی ندارند. پرده های کلاسیک ظاهری اشرافی دارند. زیرا در تولید آن هم از کتیبه با نقش و نگارهای بسیار زیبا استفاده می شود. علاوه بر این پرده کلاسیک دارای آستر بلند هستند. شما می توانید متناسب با سلیقه خود در دکوراسیون داخلی کلاسیک از پردا های شلوغ و یا ساده استفاده کنید. بسیاری از افراد که خانه کوچک تر و یا لوازم بیشتر دارند، می توانند در طراحی داخلی کلاسیک از پرده های ساده استفاده کنند. زیرا هم باعث بزرگتر نشان دادن فضای داخلی خانه می شود و هم از شلوغ شدن بیش از حد خانه جلوگیری می کند. البته پرده های ساده می توانند از خسته شدن چشم جلوگیری کنند و هم هزینه کمتری داشته باشند.

رنگ ها در طراحی کلاسیک پذیرایی

رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک نقش بسیار زیادی دارند. بعضی از رنگ ها با نام رنگ کلاسیک شناخته می شوند. این رنگ ها نام دیگری دارند و به آنها رنگ پخته می گویند. مثلا اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به رنگ سبز دارید و دوست دارید که در طراحی منزل از رنگ سبز استفاده کنید، باید به شما بگوییم که اگر منزل شما در دکوراسیون کلاسیک است، بهتر است رنگ سبز یشمی را انتخاب کنید . علاوه بر این باید بیان کنیم که اگر علاقه زیادی به رنگ قرمز دارید، بهتر است در طراحی منزل که به سبک دکوراسیون کلاسیک است از رنگ پخته آن استفاده کنید. همانطور که می دانید رنگ پخته قرمز زرشکی است و یا رنگ پخته آبی رنگ سرمه ای می باشد. در واقع رنگ های کلاسیک رنگ های تیره هستند، یعنی در تناژ رنگی قهوه ای و طوسی و سیاه هستند. به همین علت در انتخاب رنگ حتماً باید به نکاتی که بیان کردیم توجه داشته باشید تا سبک دکوراسیون خانه شما بسیار زیبا و شیک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *