خرید ملک عجله ای منطقی نیست !

خرید ملک عجله ای منطقی نیست !

خرید ملک در کجای دنیا که باشد موردی منطقی نیست و میتواند عواقب جبران نا پذیری برای شما به وجود آورد. بسیاری امروز در شرایط ناهموار اقتصادی بسیار سردرگم هستند و نمی دانند باید خانه بخرند یا بفروشند.

اگر بخرند امکان این وجود دارد که قیمت ها بالاتر برود، اگر نفروشند امکان پایین تر بیاید. همین مدل نوسان باعث شده تا خریداران و فروشندگان زیادی در شرایط عجیب و گمراه کننده ای گیر کنند.

 

خرید ملک عجله ای منطقی نیست !

 

مثلا خیلی ها برای خرید خانه جدید در استانبول ترکیه ملک خود را در داخل کشور می فروشند به امید اینکه سرمایه خود را در شهر و کشوری متفاوت دو چندان کنند ! اما همیشه این مدل سرمایه گذاری پاسخگو نیست البته اگر به دنبال سرمایه گذاری و افزایش سرمایه باشید.

به واقع تصمیم گیری در این شرایط برای خریدار و فروشنده از هر چیزی سخت تر است و واقعا نمی توان جای آن هابود. همین چندی پیش بسیاری خانه خود را با قیمت 1 میلیارد در تهران فروختند و در ترکیه خانه خریدند و پس از مدتی به نسبت تورم عجیب در داخل کشور قیمت خانه شان چند برابر شد اما ملکی در ترکیه خرید کرده بودند اتفاق خاصی برایش نیوفتاد.

به همین جهت بسیاری نمی دانند چه تصمیمی بگیرند درست است و چه تصمیمی بگیرند اشتباه است. یکی از دلایل رکود در کشور همین موضوع است و نا زمانی که اقتصاد پایدار و منظمی بر کشور حاکم نباشد از این دست اتفاقات همواره رخ می دهد.

در این بازار آشفته یکی از اتفاقاتی که به نفع دلالان است، نیاز مشتری و یا فروشنده به پول است که باعث می شود فروشنده قیمت واقعی ملک خود را نادیده بگیرد و با قیمت کمتری فروش خود را انجام دهد.

از طرفی دیگر خریدار هم بدون آگاهی کامل و صرفا به دلیل کمتر بودن قیمت نسبت به سایر خرید ناآگاهانه ای انجام می دهد. عجله در خرید ملک انجام ندهید.

 

آیا منطقه های بالا شهر برای خرید مناسب هستند ؟

بله. اگر شما بخواهید به بالای شهر تهران بروید مثل پاسداران تهران، از نظر منطقه ای مورد تایید است و اگر شما بودجه ی مناسب برای خرید خانه در پاسداران را داشته باشید و انتخاب درستی داشته باشید. چرا که نه . حتما خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *