تعمیر و نگهداری پیشگیرانه کامپیوترهای شبکه

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه به عنوان نگهداری پیشگیرانه شبکه تجهیزات قبل از بروز خطا یا خرابی تعریف می شود. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه شامل کارهای معمول برای اطمینان از عملکرد بهینه سیستم شما و جلوگیری از بروز مشکل قبل از بروز آنها است. این همانند تعمیر و نگهداری معمول است که در اتومبیل انجام می شود: به همان روشی که باید به طور دوره ای روغن ، چراغ ها ، موتور و سایر قسمت های ماشین را بررسی کنید تا روان کار کند ، همین اصل در مورد تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برای یک خودرو نیز وجود دارد.

 تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

اقدامات پیشگیری مختلفی می توانید انجام دهید ، از جمله نصب به روزرسانی های ویندوز ، اسکن ویروس ها و بدافزارها و اجرای برنامه های تمیز کردن. اسکن ضد ویروس و ضد بدافزار باید حداقل هفته ای یک بار انجام شود. هر زمان که این برنامه ها مجدداً به روزرسانی می شوند ، حتماً به روز شوید زیرا ویروس ها و بدافزارهای جدید به طور مداوم ظاهر می شوند. ایمن بودن شبکه ، نصب فایروال و استفاده از روش های بارگیری ایمن می تواند از رایانه و هرگونه اطلاعات در مورد آن محافظت کند. افزایش برق و گرمای بیش از حد می تواند تجهیزات الکترونیکی را از بین ببرد ، بنابراین با سرمایه گذاری در محافظ ولتاژ و تمیز کردن تجهیزات برای پاک کردن گرد و غبار ، از تجهیزات خود محافظت کنید. در صورت عدم موفقیت در اقدامات پیشگیرانه ، همیشه تهیه یک نسخه پشتیبان برای پرونده های مهم ایده خوبی است: در صورت نیاز به جایگزینی رایانه ، یک هارد اکسترنال برای ذخیره هرگونه پرونده مهم.

images?q=tbn:ANd9GcQ0QVdeEVQriS72TTQtHVUm yEjcLado70UTwUuF 0yq4H3mLTNYMAmlecQXik2C 2794U&usqp=CAU

نگهداری اصلاحی

تعمیر و نگهداری اصلاحی ، که معمولاً به آن خدمات تعمیر کامپیوتر می گویند ، اصلاح مشکلی است که رایانه قبلا خراب شده است. هدف از این شکل از تعمیر و نگهداری ، بازگرداندن عملکرد به سیستم از طریق اصلاح مشکل یا جایگزینی قطعات آسیب دیده است. اقدامات اصلاحی معمول شامل از بین بردن ویروس ها و بدافزارها ، حذف برنامه های مضر ، اصلاح مجدد و اجرای بازیابی سیستم و سایر موارد است. بسیاری از مشکلات رایج رایانه به راحتی برطرف می شوند و نیازی به متخصص IT ندارند. برای انجام نگهداری اصلاحی ، مهم است که ابتدا مشکل را تشخیص داده و علت اصلی آن را کشف کنید. اگر از علت یا چگونگی رفع مشکل خود مطمئن نیستید ، مشاوره با یک متخصص فناوری اطلاعات بهترین اقدام است.

images?q=tbn:ANd9GcSFAcfIZgyLlemc8 Yi0CIiVg48sn AkLAolN5IrNVWPmkHyPDtTzUTIgAM 0H73KfuG8Q&usqp=CAU

قابلیت اطمینان بیشتر دستگاه شما

اقدامات کوچک بسیاری وجود دارد که می توان برای بهینه سازی عملکرد رایانه انجام داد تا سریعتر و قابل اعتمادتر باشد. نداشتن فضای کافی درایو سخت می تواند سرعت کامپیوتر شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با از بین بردن برنامه های غیرضروری و جدا کردن قطعات از دیسک سخت ، فضای هارد را پاک کنید. Defragmentation به سرعت کامپیوتر شما کمک می کند و باید حداقل هر ماه یکبار انجام شود. هنگام نصب برنامه های جدید ، اغلب این گزینه برای شما پیش می آید که هنگام روشن کردن رایانه ، برنامه به طور خودکار شروع شود. بعضی اوقات ، این گزینه پیش فرض است. هرچه برنامه های بیشتری به طور خودکار اجرا می شوید ، عملکرد رایانه شما کندتر است ، بنابراین باید در صورت امکان این کار را غیرفعال کنید. برای سریعتر شدن اتصال اینترنت ، یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید پاک کردن تاریخچه وب و حذف پرونده های اینترنتی موقت است.

هرچه بیشتر این اقدامات را انجام دهید ، مدت زمان کمتری نیز لازم است ، بنابراین سعی کنید حداقل هفته ای یک بار هدف بگیرید. جاسوس افزارها و بدافزارها نیز می توانند دلیل سرعت کم اینترنت باشند. مطمئن شوید که برنامه های ضد بدافزار نصب کرده اید ، هر زمان که لازم بود آنها را به روز کنید و حداقل هفته ای یک بار اسکن را انجام دهید. با استفاده از روشهای بارگیری ایمن بارگیری ، مانند بارگیری از سایتهای معتبر ، می توانید از جاسوس افزارها و بدافزارها جلوگیری کنید. اگر از ایمنی یا قانونی بودن یک برنامه مطمئن نیستید ، یک جستجوی گوگل را انجام دهید تا ببینید چه اطلاعاتی می توانید پیدا کنید و هنوز هم در این مورد شک دارید ، از نصب کامل برنامه خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *